ART / Frames / Ram 5555407
*
nr 555 5407
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 59x95
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday December 1 2008
at 17:01:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/11 15:03:16
1
1.000 kr
29/11 15:05:30
1
1.200 kr
1/12 14:39:02
2
1.000 kr
1/12 16:45:35
3
Vinnande bud
1/12 16:54:51
3
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Present: SEK 700
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 555 5407
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 59x95
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday December 1 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 29/11 15:03:16 | 1 | 1.000 kr |
| 29/11 15:05:30 | 1 | 1.200 kr |
| 1/12 14:39:02 | 2 | 1.000 kr |
| 1/12 16:45:35 | 3 | Vinnande bud |
| 1/12 16:54:51 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Present: SEK 700
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24



